O nas

Jesteśmy niewielką firmą rodzinną, która z założenia chce taką pozostać, aby móc zapewnić Państwu indywidualną obsługę oraz bezpośredni kontakt z wykonawcą. Nasze umiejętności to wiedza i doświadczenie przekazywane z pokolenia na pokolenie, gdyż nasza rodzina od czterech pokoleń  zajmuje się budową domów z bali oraz obróbką drewna.

Wykonujemy domy z bali całoroczne i letniskowe. Wykonane są z bali jodłowych, świerkowych lub modrzewiowych (prostokątnych, okrągłych, półokrągłych) o różnej grubości i szerokości. Domy zbudowane z bala o grubości powyżej 20 cm nie wymagają docieplenia. Ściany o mniejszej grubości docieplane są od wewnątrz wełną, celulozą lub pianką.  Norma mówi, że domki o grubości 25 cm mają współczynnik przenikania ciepła równy ścianie murowanej czyli około 0.4 W/(m2xK). Jednak domki z bali o grubości 20 cm spełniają już tę normę.

W domach z bali ściany łączone są na wręby i wycięcia bez użycia łączników metalowych  
Wypełnienie spoin pomiędzy balami może być wykonane na 3 sposoby:

  • wypełnienie przez mszenie wiórami świerkowymi
  • wypełnienie liną jutowo-konopną
  • wypełnienie listwą frezowaną

Nasze domy pokryte są wszelakimi dostępnymi na rynku materiałami. Jednak najbardziej pasującym pokryciem dla domów z bali jest gont drewniany, wiór osikowy, strzecha lub blacha z posypką mineralną

Poddasze ocieplone jest wełną mineralną lub celulozą o grubości 20- 30 cm. Wykończone może być płytami gipsowo-kartonowyni lub boazerią .

Wykończenie wewnętrzna jest zależne od inwestora jego marzeń i potrzeb. Można zachować całkowicie drewniane wnętrze lub z akcentami płyt gipsowo-kartonowych malowanych na kolor lub oklejonych kamieniem.

Strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z ustawieniami swojej przeglądarki internetowej aby zarządzać plikami